сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

novunu

doctor pro 1

Уманчан масово полонила «продуктова паніка»

  • П'ятниця, 27 лютого 2015, 17:15

fotoУманчани масово спустошують магазини. «Скачки» курсу долара завели їх у «продуктову паніку». Містяни «вичищають» із полиць усе – гречку, борошно, макарони, оцет, сіль, цукор.  Проте експерти стверджують, що не варто бігти за поповненням своїх запасів, пише Вечірня Умань.

Керівник аналітичного відділу компанії «Дикун» Руслана Бутило розповіла чому не варто спустошувати полиці магазинів. Каже, що зростання цін на цукор – це спекуляція «чистої води».

 - Велику роль у зростанні цін та ажіотажному попиту відіграє зростання курсу валют. Так, трикратна девальвація національної валюти українцям доволі сильно нагадала початок 90-х і всі ринулися у крамниці робити стратегічні запаси. Проте, ці дії не допомагають, а лише посилюють негативну тенденцію.- розповідає Руслана Бутило. - Ціни на продовольчі продукти, а особливо крупи та олію знаходяться у прямій залежності із цінами експорту, оскільки вони виробляються із тих же аграрних продуктів, що можуть бути надіслані на експорт. Тобто, по-суті український споживач конкурує із експортним. Але це стосується лише круп та олії, а зростання цін на цукор — це спекуляція «чистої води».

«Продуктова істерія» буде тривати доти, доки курс валют не стабілізується і українці не перестануть очікувати наступної девальвації гривні. Але пам’ятайте, що споживач сам у великій мірі стимулює зростання цін на полицях супермаркетів. Тому будьте обачними та раціональними при здійсненні покупок.

Loading...

Тимчасово на сайті 04744.info відключено можливість коментування матеріалів незареєстрованими користувачами. Для зареєстрованих користувачів така можливість продовжує функціонувати, проте додалось висвітлення додаткової інформації про користувача - його IP та імейлу. Сподіваємось, така політика сайту стосовно коментування звільнить наш ресурс від надміри чорного піару.

Логін

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати