сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

В Умані волонтери розповідали про вірусні гепатити

  • Четвер, 31 липня 2014, 20:24

hepatit-ukraine28 липня в Умані та 30 інших українських містах провели акцію «Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!». Під час заходу тисячі людей отримали змогу пройти безкоштовне тестування, довідалися більше про гепатит С, ризики передачі вірусу, почули історії людей, які вже подолали хворобу, а також дізналися про шляхи виходу з критичної ситуації з розповсюдженням вірусних гепатитів в Україні та світі.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, гепатит С – наступна епідемія, яка дуже скоро може стати серйознішою проблемою, ніж ВІЛ/СНІД. У світі близько 140 мільйонів людей інфіковані гепатитом С. Темпи поширення вірусу в Україні залишаються найшвидшими серед країн Європи.

h

Петро Якович, лікар кабінету «Довіра» КП Уманська міська лікарня попередив про небезпеку вірусу: «Дуже багато людей не знають про те, що вони інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно та швидко може перейти у хронічну стадію, яка призводить до цирозу печінки або навіть раку. При цьому інфікуватися може кожен – при переливанні крові, через нестерильні медичні та косметологічні інструменти. Я наполегливо раджу усім пройти тестування, отримати консультацію лікаря і, в разі інфікування вірусом гепатиту С, стати на облік, щоб вчасно розпочати лікування та одужати». Тестування на гепатит С можна пройти в каб. Довіра (Уманська міська лікарня), а також в наркологічному відділенні Уманської психіатричної лікарні – БЕЗКОШТОВНО ТА АНОНІМНО!

Однією з найбільших перешкод у доступності лікування гепатиту С є надзвичайно висока ціна ліків,  через що лікування  досі залишається малодоступним для  більшості наших громадян. Певні кроки на шляху подолання цієї перешкоди вже зроблено. В рамках проекту, який впроваджує МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією перші 100 пацієнтів з найуразливіших груп населення вже  лікуються. В Черкаській області картина залишається без змін. Ліки є лише на бумазі, а живі люди чекають на свої рятівні схеми препаратів

Виділених державою в рамках цільової програми коштів вкрай недостатньо для ефективної боротьби з епідемією. Коваленко Євген, соціальний працівник БФ «Воля» хворий на гепатит С має сім`ю та сина: «Я надіюсь на розуміння небайдужих людей, які можуть підтримати нашу ініціативу і допоможуть отримати необхідне нам лікування».

h001

Завгородній Олександр, директор профілактичних програм БФ «Воля»: «Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. У наш нелегкий час доступність лікування цієї хвороби для пересічного жителя є достатньо затратною. Навіть після адвокаційних заходів МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» направлених на зниження ціни, 6 –місячний курс лікування знизився з 14000$ до 5000$. Ми приєднуємося до всеукраїнської акції «Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!» разом з волонтерами Уманського педагогічного коледжу,  Клініки дружньою до молоді, Відділом у справах сїм`ї та молоді проводимо консультативно-адвокаційну акцію серед мешканців та гостей міста (Довелося проконсультувати чоловіка та жінку з трьома дітьми які є біженцями з Донецьку, також поставили свої підписи під листом до Петра Олексійовича). 8 консультантів надають пересічним громадянам консультації: «Симптоматика та діагностика гепатиту С, шляхи зараження та способи захисту». Волонтери та БФ «Воля» поставили за мету зібрати 1000 підписів під відкритим листом до президента України. Уряд  має забезпечити адекватне фінансування відповідної державної програми;  фармацевтичні компанії  повинні знизити ціни на життєво-необхідне лікування та сприяти появі на українському ринку найновіших препаратів для лікування вірусного гепатиту С, а ми з вами маємо проходити тестування, в разі потреби, необхідну діагностику та ставати на облік, щоб вчасно отримати лікування».

h2

Дмитро Михайліс, волонтер (прем’єр-міністр студентського уряду Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Т. Г. Шевченка), розповів про готовність пересічних мешканців поставити підпис від відкритим листом до Президента України: «Люди з зацікавленістю та відповідальністю ставляться до нашої ініціативи, охоче підписуються під зверненням. Серед тих людей, які уже поставили свій підпис були такі, кого особисто торкнулася проблема гепатиту С і для них ця акція є важливим кроком і надією».

У 2013 році завдяки спільним зусиллям міжнародних організацій, громадськості, активістів, експертів, лікарів в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!», ініційованої МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки МФ «Відродження»,  були зроблені перші кроки до того, щоб лікування стало доступнішим:

•        ціну на стандартний курс лікування гепатиту С знижено з 14 000 до 5 000 доларів США;

•        на лікуванні, в рамках проекту Альянсу-Україна за підтримки Глобального  Фонду для боротьби з ВІЛ, ТБ та малярією, вже перебувають перші 100 пацієнтів;

•        у свою чергу, за кошти державного та місцевого бюджетів закуплені перші курси для лікування хворих за зниженою ціною в рамках Державної цільової програми з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів;

•        у 8 областях прийняті та вже діють обласні програми з гепатитів.

Головна мета всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!» ініційованої Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні у червні 2012 р. за підтримки МФ «Відродження», - домогтися від Уряду України визнання епідемії вірусного гепатиту С в країні; затвердження Державної та регіональних програм протидії вірусним гепатитам з адекватним бюджетнім фінансуванням; затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; зниження ціни на діагностику та лікування, та забезпечення державних закупівель якісних та безпечних ліків.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати