На Черкащині виникла проблема з перепохованням останків німецьких воїнів

сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

На Черкащині виникла проблема з перепохованням останків німецьких воїнів

  • Понеділок, 21 липня 2014, 11:21

perepokhovaty18 липня 2014 року голова обласної ради Валентина Коваленко зустрілася із директором Представництва в Україні Німецької народної Спілки догляду за військовими похованнями Хансом-Ульріхом Шрадером. Повідомляє «Нова Доба».

Темою розмови стала проблема надання дозволу на вилучення останків німецьких воїнів часів Другої світової війни, які захоронені на території подвір’я церкви у с. Білозірʼя Черкаського району. Настоятель Свято-Преображенської церкви Московського патріархату отець Василій не надає такого дозволу.

За словами Ханса-Ульріха Шрадера, знайти спільну мову із місцевим священиком він намагається вже більше 6 років. Навіть звернення до митрополита Черкаського і Канівського УПЦ МП Софронія не увінчалися успіхом.

«Підтриманий попереднім головою облдержадміністрації, він навіть не захотів зі мною спілкуватись», – зауважив директор Представництва та висловив повне нерозуміння такого спротиву, адже його організація керується Угодою між Урядом Федеративної Республіки Німеччина і Урядом України про догляд за могилами загиблих воїнів в обох країнах. За ним сторони мають повне право на ексгумацію, перепоховання й навіть перевезення за межі країни воїнів іншої держави.

На підтримку цього також виступив сільський голова Володимир Міцук, який зауважив, що «у разі непогодження німецькій стороні права на перепоховання ми зобов’язані брати на себе усі витрати з догляду й упорядкування могил. А ще близько 100 тисяч гривень витрат з державного бюджету!».

Заслухавши позиції сторін, зокрема те, що ані громада, ані місцеві депутати не заперечують проти надання можливості вилучення з території церкви військових, які по суті, були агресорами на нашій території, голова обласної ради Валентина Коваленко прийняла рішення особисто зустрітися із священиком Василієм для позитивного вирішення цієї проблеми.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати