сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

В Умані пройшов конкурс аматорських вин

  • Середа, 30 квітня 2014, 20:15

vunoДесять виноробів-аматорів презентували 24 квітня в Уманському національному університеті садівництва три десятки зразків вин в рамках Першого конкурсу аматорських вин, - пише Умань-Інфо.

 

 

За словами організаторів якщо раніше виноград не встигав дозрівати в наших кліматичних умовах, то нині ситуація змінилася. І тепер винороби-аматори мають змогу виробляти вино. Такий конкурс вирішили провести саме серед аматорів, щоб вони не лише презентували свої напої, а й мали можливість поспілкуватися з науковцями та між собою. Це, за словами організаторів, сприятиме обміну досвідом.

 

Як розповіла Анастасія Токар, завідувач кафедри технології зберігання і переробки плодів та овочів конкурс оцінювали фахова та аматорська дегустаційні комісії (закриті), які працювали за номером зразків: виноградних вин урожаю 2013 р., урожаю 2010–2012 рр. та медових вин.

 

«Під час дегустації члени журі заповнювали дегустаційни лист, у якому оцінювали якості напоїв за прозорістю, забарвленням, ароматом, смаком та типовістю, - зазначила вона. – Переможців визначали за сумарною кількість балів».

 

Винороб-аматор з Уманщини Юрій Кравець вже 10 років займається виноградарством. На конкурсі він презентував 4 вина: «Фортуна», «Сапераві», «Іннуся» та «Перлина Умані». За словами винороба вина «Фортуна» і «Сапеварі» мають назву від сортів винограду, з яких вони були зроблені. Вино «Іннуся» вироблене із винограду сорту «Фіолетовий ранній», а «Перлина Умані» - із «Мускату білого» і «Пленитель».

 

«Перше вино, яке я зробив, було плодово-ягідне із полуниці та троянди. Смак мало неймовірний. До речі, якщо вино зроблене не з винограду, а з плодів чи ягід, то правильно говорити плодово-ягідний напій. Такі напої робив і з абрикос, смородини, вишні, малини та ін..», - каже винороб.

 

За підсумками членів журі перемогу здобули винороби-аматори:

 

Гран-прі – Роєнко Анатолій Володимирович;

 

І місце – Глухий Віктор Пилипович;

ІІ місце – Ференець Андрій Дмитрович;

ІІІ місце – Богатирчук Верислав Іванович та Кравець Юрій Онисимович.

 

Конкурс завершився круглим столом. На якому винороби-аматори та науковці обмінялись досвідом, поділились секретами та тонкощами виноробної справи.

 

Автор - Аліна Кравець

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати