сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Уманську міську лікарню реорганізували

  • П'ятниця, 07 вересня 2012, 10:56

УМЛВнаслідок реорганізації заклад отримав назву «Комунальне підприємство "Уманська міська лікарня"» і став комунально-некомерційним підприємством. Медики кажуть, що це є необхідним кроком для подальших реформ. У майбутньому заклад зможе стати осередком госпітального округу.

Які відмінності

— Надання нового статусу принципово змінює підхід до розпорядження коштами всередині лікарні. Комунальні некомерційні підприємства функціонують на основі Господарського кодексу України. Їх діяльність більше не регулюється виключно нормами Бюджетного кодексу України,  — прокоментував головний лікар КП «Уманська  міська лікарня» Валерій Мироненко.

Він пояснив, що відтепер заклад може вільно розпоряджатись коштами.

— Раніше кошти розподілялися згідно статей і йшли відповідно до встановлених норм на те чи інше застосування. Неможливо було взяти частину грошей для однієї цілі і перекинути на більш необхідну потребу. Тепер це можливо, — зауважив головний лікар. — Також нині ми маємо можливість розширювати чи звужувати кількість шатних працівників відповідно до потреб лікарні.

Що заплановано

— Юридична сторона надання послуг до кінця ще не визначена, — зізнався Валерій Іванович. — Готується документальна база для забезпечення населення лікарськими послугами. Ми підпишемо договір з міськздороввідділом про надання медичної допомоги та медичних послуг. Також будемо отримувати від них фінансову підтримку.

Як бути з приїжджими ще не відомо. В Умані багато студентів, які приїжджають на навчання. Чи будуть при потребі відшкодовувати кошти за обслуговування приїжджих студентів їх місцеві міськздороввідділи, невідомо. Одним із шляхів вирішення фінансової проблеми є страхова медицина. Законопроект стосовно страхової медицини буде розглядатись в Верховній Раді після виборів.

— Згідно плану, всі кошти на потреби закладу лікарня буде розподіляти сама. Адже підприємство є неприбутковим, і всі фінанси будуть витрачатись всередині лікарні. Також підприємство зможе брати кредит у банківських установах. Це може вирішити проблему з закупівлею нового обладнання, — розповів головний лікар.

Систему було запущено, але до кінця року люди значних змін не відчують.

Валерій Мироненко зазначив, що іншого виходу, окрім поступового реформування, немає, бо система не повернеться до радянської схеми.

— Для того, щоб люди відчули зміни, — необхідні фінанси. Недостатньо просто змінити вивіску на вході в лікарню, щоб вона почала відчутно краще працювати. Важливо зрозуміти, що це підготовчий етап до великої реформи, яка очікується в 2014 році.

На сьогодні в Україні державні та комунальні медичні установи фінансуються з бюджету та мають надзвичайно обмежені права і рівень мотивації для провадження незалежного управління та прийняття необхідних рішень щодо ефективного використання фінансових та інших ресурсів.

Метод фінансування, який називається «глобальний бюджет», базується на тому, що лікарня отримує загальну суму коштів, яка не розписуються постатейно, як кошториси бюджетних організацій. Отримавши такий «глобальний бюджет», головний лікар лікарні матиме можливість витрачати кошти на реальні потреби лікарні у відповідності із фінансовим планом лікарні, який має затверджуватися так, як це вимагається законодавством України від комунальних підприємств. Отже, ефективність використання фінансових ресурсів значно зростає, але також зростає і відповідальність менеджерів лікарні за використання цих ресурсів та прийняті рішення.

 

Підготувала - Ріка Гордашевська
Джерело - Умань Інфо 


Loading...

Додати коментар

Коментарі  

 
#1 Гарик 07.09.2012, 23:44
Все так гарно пишеться А от персонал, який на мінімалку працює в лікарні, завдяки реорганізації і дірці в законі про індексацію зуміли позбавити навіть тієї мізерної індексації, що він отримував до цього. Покращення сьогодні.
Цитата
 

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати