сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

В Умані говорили про Шевченка як географа-картографа-дослідника

  • Вівторок, 25 березня 2014, 15:27

SHШевченківські читання, різноманітні науково-мистецькі акції проходять в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини впродовж всього навчального року. Особливо багато заходів відбулося і має відбутися у березні – місяці народження Кобзаря, - йдеться в матеріалах Прочерка.

У рамах святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка кафедрою географії і методики її навчання було проведено науковий семінар «Шевченко і географія», який відбувся в конференц-залі Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань», інформує інформаційно-аналітичний портал «Вища освіта».

Учасники семінару окреслили надзвичайно широку тематику доповідей, презентацій, пов’язаних із життям Великого Кобзаря. Дослідження науково-краєзнавчої діяльності та художньо-поетичної творчості Т.Г.Шевченка показало, що він все своє життя цікавився пам’ятками давнини, брав участь у їх науковому дослідженні. Зроблені письменником описи історичних пам’яток в «Археологічних замітках», «Щоденнику» та багатьох художніх творах становлять велику цінність і ще далеко не повністю використані в історичній та археологічній науці.

Під час семінару всі присутні дізнались про Т.Г. Шевченка як географа-картографа-дослідника, зокрема про його участь у складі експедиції відомого російського вченого О.І. Бутакова (яка досліджувала Аральське море) та Каратауської експедиції, в ході яких Шевченко створив серію малюнків аквареллю й олівцем з точним відтворенням даних місцевостей.

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати