сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

На Уманщині шахраї видурюють у пенсіонерів гроші під приводом «грошової реформи»

  • П'ятниця, 03 січня 2020, 11:11

vethie-kupyury-1В Уманському районі почастішали випадки шахрайства, пов’язаного з так званою «грошовою реформою». Зловмисники зазвичай знаходять своїх жертв у віддалених селах. Часто це самотні літні люди, яким немає з ким порадитися.

У секторі комунікації поліції Черкаської області зазначили, що правоохоронці регулярно проводять з населенням профілактично-роз’яснювальну роботу та розповідають про поширені шахрайські схеми. Попри це жителі регіону все частіше стають жертвами аферистів. Переважна більшість постраждалих ― пенсіонери, найменш соціально захищена верства населення.

Останнім часом поліції доводиться мати справу з шахрайством, що відбувається під приводом «грошової реформи». Зловмисники приходять додому до своєї жертви, представляються банківськими службовцями чи соціальними працівниками та інформують про необхідність обміну старих купюр на нові. При цьому шахраї наголошують, що варто поспішити, інакше існує ризик втратити всі заощадження.

Зазвичай потерпілі не просять візитерів показати документи, а одразу впускають їх у своє житло. Після цього жертви дістають зі сховку гроші та передають їх аферистам. Зловмисники перераховують купюри, після чого переписують серію та номер кожної з них. Під час цього процесу шахраї непомітно міняють справжні гроші на сувенірні банкноти або звичайні папірці.

Якщо ж потенційна жертва показує, але забороняє «реєструвати» свої заощадження, зловмисники не наполягають. На цей випадок в аферистів є запасний план. Поки один з них відволікає увагу жертви, інший непомітно краде гроші зі сховку.

Правоохоронці просять жителів Уманщини бути обачними та не довіряти незнайомцям. При появі підозрілих осіб у населеному пункті необхідно відразу повідомити місцеве самоврядування чи дільничного офіцера поліції.

«Якщо до вашого будинку завітали незнайомі люди та розпитують про місцевих одиноких пенсіонерів, варто зателефонувати до організації, яку вони представляють, для встановлення законності їх документів. Якщо відвідувачі видаються вам підозрілими, повідомте офіцера поліції», ― зазначили у секторі комунікації поліції Черкаської області.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати