сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

В Умані місцевим жителям та туристам покажуть «єврейський всесвіт»

  • Четвер, 05 грудня 2019, 08:06

20639527 грудня в Умані відбудеться безкоштовна екскурсія «Єврейський всесвіт Умані». На сторінці заходу в Facebook зазначається, що для участі потрібно попередньо зареєструватися. Початок екскурсії о 12.00, тривалість ― 1,5 години.

Розпочнеться екскурсія біля входу до «Уманського заводу «Мегомметр» (вул. Небесної Сотні, 49).

Історію єврейської громади Умані розповідатиме екскурсоводка, дослідниця історії євреїв Галичини, учасниця та організатор експедицій в Україні та Польщі для опису залишків єврейських цвинтарів, викладачка єврейської історії та традиції в міжнародних проєктах для підлітків, розробниця екскурсії єврейською Уманню Олена Андронатій.

«Як з'явилися євреї в місті і чому вони були такими важливими для розвитку і процвітання приватного містечка Потоцьких? Якими були їхні традиції, щоденне життя в час, коли хасидська громада була лише невеличкою і зовсім невпливовою частиною громади? У який спосіб єврейська спільнота разом з іншими громадами творила багатокультурну міську мозаїку, яка залишилася в обрисах будинків, вулиць, у спогадах і пам’яті міста. Як і чому так трагічно обірвалося життя євреїв Умані в час Другої світової війни? Які пам’ятки багатої єврейської спадщини збереглися в місті і про що вони нам говорять?», ― на всі ці питання обіцяють відповісти під час екскурсії.

Організатори зазначають, що єврейський світ Умані зараз мало видимий в публічному просторі міста, але він є мовчазним свідком бурхливого багатокультурного і водночас трагічного минулого міста.

78234973 540023150173793 7854000256592117760 o

Екскурсія «Єврейський всесвіт Умані» відбудеться в межах проєкту «ReHERIT», мета якого ― робота з культурною спадщиною для економічного, туристичного, культурного та освітнього розвитку Умані, Львова та низки міст України.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати