сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Жителі Уманщини б’ють на сполох: на водоймах замерзають лебеді

  • Вівторок, 26 листопада 2019, 11:17

90281.p7sbmc.790З початком заморозків у соцмережі Facebook з’явилися повідомлення про лебедів, які залишилися зимувати на водоймах Уманщини. Жителі регіону стурбовані, що птахи можуть замерзнути чи померти з голоду. Люди розглядають варіант того, щоб забрати лебедів додому або принаймні почати підгодовувати.

Про лебедів, які не полетіли зимувати до теплих країн, повідомив житель села Шарино Уманського району Юрій Рижак. Чоловік через соцмережу Facebook звернувся до представників Уманського благодійного фонду «Серце друга» з проханням допомогти птахам.

«До кого звертатися? По ставках і озерах замерзають лебеді. В Дмитрушках, в Шарино. Боляче дивитися і не знаю, як зарадити. В Дмитрушках пара, а в Шарино одне. Видно що цьогорічні, не встигли піднятися на крило, бо ще є сірі плями пуху», ― написав Юрій Рижак.

У коментарях до посту жителі Умані зауважили, що у місті, на Осташівському ставі, також плаває пара лебедів. Крім того, на водоймі зупинилася зграя качок.

Screenshot 7

За словами засновника благодійного фонду «Серце друга» Яніни Тиховської, подібна проблема з лебедями виникає щороку.

«Як правило і люди, і ми звертаємось до наших рятувальників. Буває просто місцево, до рибалок, які мають алюмінієві човни», ― зазначила зоозахисниця.

Зазвичай, під час осінньої міграції лебеді, долаючи тисячі кілометрів, відлітають у теплі країни. Але останніми роками вони дедалі частіше залишаються зимувати в Україні.

Варто зазначити, що лебедям не страшні морози до -2. У цих птахів є теплий пух і жирова змазка. Головна небезпека для них — це голод. Фахівці радять приносити лебедям варені каші чи перетерті овочі. Але у жодному разі не годувати птахів хлібом.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати