сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Дмитро «Байда» Вишневецький ― гордість Христинівки та Черкащини

  • Вівторок, 19 березня 2019, 16:13

45636Цього року відзначатиметься 502-га річниця з дня народження Дмитра «Байди» Вишневецького ― видатного історичного діяча Черкащини та України. Його пам'ять увіковічено у пам’ятникові, встановленому на оновленій площі імені Тараса Шевченка у місті Христинівка.

Встановлення пам’ятника Дмитру «Байді» Вишневецькому та реконструкцію площі імені Тараса Шевченка ініціював народний депутат України Антон Яценко.

 

 

«Цьогоріч виповнюється 502-га річниця з Дня народження Дмитра «Байди» Вишневецького. Вважаю, що його легендарна постать заслуговує на всеукраїнське та світове визнання», ― зазначив парламентар на своїй сторінці у Facebook.

бай001

Дмитро «Байда» Вишневецький відомий як засновник першої Запорізької Січі, перший гетьман українського козацтва, староста Канівський та Черкаський. Також він будував фортеці для захисту України від набігів турків і татар.

Варто зауважити, що у ХVІ столітті рід Вишневецьких був одним з найбільш знатних в Україні. Йому належали землі від Волині та Тернопільщини до Києва та Черкас.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати