сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

У місті Христинівка встановлена єдина в Україні арт-інсталяція, присвячена Тарасу Шевченку

  • Середа, 16 січня 2019, 09:39

христ00001На нещодавно реконструйованій та повністю оновленій площі імені Тараса Шевченка у місті Христинівка встановлено єдину в Україні арт-інсталяцію, присвячену Тарасу Шевченку ― видатному українському поету, письменнику, художнику, громадському та політичному діячу. Завдяки цьому Христинівку вже назвали «другою Батьківщиною» Кобзаря.

Реконструкція площі імені Тараса Шевченка та встановлення арт-інсталяції стали можливими завдяки підтримці народного депутата України Антона Яценка.

«Ціную та поважаю великого Кобзаря. Адже він зробив значний внесок у розвиток української мови, літератури, культури та мистецтва. Тому намагаюсь популяризувати його особистість на всеукраїнському та міжнародному рівнях», ― зазначив парламентар.

Світлодинамічна арт-інсталяція розташована на символічній «Розі вітрів». На гранях об’ємної фігури представлено:

― зображення постаті Тараса Шевченка у різні періоди його життя (дитинство, юність, молодість, зрілий вік);

― герби міста Христинівка і Черкаської області;

― традиційні українські орнаменти.

Герб Черкаської області увінчаний стилізованим портретом Тараса Шевченка. На зображенні символічно показаний зв'язок Кобзаря з Батьківщиною (село Моринці, Черкаська область).

Антон Яценко зазначив, що продовжить працювати у напрямку поширення духовних орієнтирів Тараса Шевченка не лише в українському, а й у світовому суспільстві.

христ00001

Нагадаємо, що за підтримки Антона Яценка у місті Умань відбулася реконструкція скверу імені Тараса Шевченка, а також будівництво у ньому світломузичного комплексу фонтанів «Перлина кохання».

Поруч з фонтанами встановлено скульптуру у вигляді книги з цитатою «І буде варт на світі жить, як матимеш кого любить» з поеми Тараса Шевченка «Москалева криниця». З цього ж вислову розпочиналося кожне шоу на водному екрані «Перлини кохання». Образ дівчини із першого водного шоу було створено за картиною Тараса Шевченка «Катерина».

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати