сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

«Ваш син у поліції, треба гроші»: черкаські поліцейські пояснили популярну схему шахрайства

  • Середа, 15 серпня 2018, 11:03

84944046Найбільшого поширення на Черкащині набуло шахрайство по мобільному телефону. Популярна схема обману: «Ваш родич у поліції, потрібні гроші». Працівники поліції Черкаської області розповіли, як саме працюють шахраї та як не стати їх жертвою.

У секторі комунікації поліції Черкаської області зазначили, що аферисти грають на довірі громадян. Людям телефонують на мобільний або домашній телефон і кажуть, що їх близькі потрапили в біду. Наприклад, їх затримала поліція. Шахраї запевняють жертву, що родича можна визволити з біди за певну суму грошей.

«Все виглядає переконливо ― до жертви навіть звертаються на ім'я та по батькові (шахраї зазвичай готуються до подібного роду "роботи"), крім того, людині просто не дають вийти зі стресової ситуації і тверезо мислити і через деякий час вона віддає конверт з грошима "посереднику" або перераховує їх на картку. Дивно, але більшість жертв навіть не здогадується зателефонувати родичу, який, нібито, потрапив у біду», ― зауважили у секторі комунікації поліції Черкаської області.

Від телефонних аферистів найчастіше страждають одинокі люди та пенсіонери. Вони не мають з ким порадитися і довіряють незнайомим людям. Жертва звертається до поліції лише тоді, коли факт обману стає очевидним.

Правоохоронці просять жителів Черкащини бути пильними, дотримуватися елементарних правил безпеки та перевіряти отриману від незнайомих людей інформацію.

«Пам’ятайте: навіть якщо незнайомець називає себе працівником правоохоронних органів, не поспішайте виконувати його прохання, особливо ті, які стосуються переказу коштів. Але якщо все ж таки Вас обманули, звертайтеся в поліцію негайно», ― наголосили у секторі комунікації поліції Черкаської області.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати