сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Пожежа на ЧАЕС: синоптики виміряли рівень радіації на Черкащині

  • Середа, 06 червня 2018, 14:01

81mainnew1528210809Вранці 5 червня у десятикілометровій Чорнобильській зоні відчуження розпочалася пожежа на площі близько 10 га. Надзвичайну ситуацію активно обговорюють по всій території України, зокрема і на Черкащині. Експерти стверджують, що загоряння лісів поруч із ЧАЕС може вплинути на радіаційний фон.

Нещодавно Черкаський обласний гідрометцентр повідомив результати вимірювання радіаційного фону в регіоні. Вранці 6 червня значення гамма-фону знаходилося в межах 11-14 мкР/год. Ці величини не перевищують значень за останній місяць.

«Також у самому місті Чорнобиль рівень радіаційного фону теж не зазнав підвищення. Проте не виключено, що продукти горіння із Чорнобильської зони можуть потрапляти на територію Черкаської області при посилених вітрах північного та північно-західного напрямку», ― зазначили у Черкаському обласному гідрометцентрі.

6 та 7 червня погодні умови можуть сприяти слабкому перенесенню продуктів горіння у напрямку Черкаської області. Але вже з 8 червня вітер змінить свій напрямок на південно-східний, і перенесення у напрямку Черкащини припиниться.

«З огляду на таку ситуацію, чутки та повідомлення про загрозливу радіацію від горіння у Чорнобильській зоні для жителів області не мають підстав», ― наголосили синоптики.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати