Через аномальне тепло на Черкащині доведеться поспішити з садовими роботами

сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Через аномальне тепло на Черкащині доведеться поспішити з садовими роботами

  • Неділя, 15 квітня 2018, 11:06

pobelka-stvola-yabloniПочаток квітня у Черкаській області відзначався аномальним теплом та майже повною відсутністю опадів. Середньодобова температура відповідала нормам кінця квітня, тому в рослин активно розпочалася вегетація, а у плодових дерев набухли бруньки.

У середині поточного тижня температура повітря впала від «літніх» значень до весняних норм.

Про це йдеться на сторінці Черкаського обласного гідрометцентру в соцмережі Facebook.

«Швидконаростаюче тепло квітня, коли вже 9.04 відбувся майже одночасний перехід температур через +8°...+10°, наблизило дострокове цвітіння плодових культур та вегетацію виноградної лози. Всі роботи по догляду за садом (побілку, обкопування стовбурів) необхідно провести до початку цвітіння», ― зазначають синоптики.

Бруньки плодових дерев почали розпускатися ще наприкінці першої декади квітня ― на тиждень раніше звичайних строків.

Станом на 10 квітня сума ефективного тепла вище 5° по Черкаській області становила 50° за норми 44°. При сумі ефективних температур 88° зацвітають абрикоси, 125°― груші, 150°― вишні, 185° ― більшість сортів яблук.

Найбільш несприятливими для плодових дерев є заморозки. У яблунь, слив, груш і вишень критичною у фазі закритих бутонів є температура -4°, у фазі цвітіння ― -2°.

«Тому необхідно слідкувати за прогнозом погоди та своєчасно вживати відповідні заходи для збереження садів. За розрахунками синоптиків, у другій декаді квітня заморозків не очікується, а в третій ― прогнозується зниження температури на 3°-6°, і можливі заморозки до -1° -2°», ― повідомили у Черкаському обласному гідрометцентрі.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати