сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

На Черкащині у грудні очікуються значні морози

  • П'ятниця, 01 грудня 2017, 16:07

zima1Зазвичай погода грудня формується під впливом Сибірського антициклону та атлантичних циклонів. Атмосферні фронти спричиняють цілу низку небезпечних погодних явищ ─ снігопади, хуртовини, ожеледь та налипання мокрого снігу.

За прогнозом синоптиків, у цілому грудень очікується в межах середніх показників температури та опадів, характерних для останніх 30 років. Середньомісячна температура повітря прогнозується на рівні -1,2° (за норми -2,4°), кількість опадів ─ на рівні 38 мм (за норми 48 мм). Про це йдеться на сторінці Черкаського обласного гідрометцентру в соцмережі Facebook.

Проте наприкінці першої декади та наприкінці місяця варто очікувати на значні морози (до -10º…-15º). В середині місяця прогнозуються відлиги до +5º…+7º. Найбільше опадів випаде в середині місяця у вигляді мокрого снігу та дощу, впродовж решти часу ─ переважно невеликий сніг.

Сніговий покрив висотою 1-3 см очікується у першій та третій декадах грудня. Опади у різних фазах у періоди відлиг спричинятимуть утворення ожеледі та ожеледиці на дорогах.

Грудень ─ місяць, що починає зиму та завершує рік. У давнину його називали «хмурень», бо в ньому протяжність світлового часу доби найменша у всьому році. Сонце світить лише одну годину на добу. Це місяць найкоротших днів та найдовших ночей. Але з 22 грудня розпочинається поступове збільшення тривалості світлового дня.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати