Ціни на харчові продукти на Черкащині продовжать зростати — експерт

сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Ціни на харчові продукти на Черкащині продовжать зростати — експерт

  • Вівторок, 24 жовтня 2017, 17:50

prodsiteХоча купівельна спроможність українців катастрофічно знижується, ціни на харчові продукти продовжують зростати. 

Як розповів сайту vikka.ua директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, варто чекати подорожчання майже усіх видів продукції.

«Зараз знову спостерігається тенденція, коли фермери збувають свою продукцію одразу з полів, щоб не клопотати про її зберігання у зимовий період. Їх продукція із жовтня почне зростати в ціні. До кінця року овочі подорожчають на 15-20%. Лідерами за зростанням будуть овочі «борщового набору»: картопля, капуста, буряк, морква та цибуля», — каже експерт.

Більше черкащанам доведеться платити й за яйця та молочні продукти. Сметана та кисломолочний сир додадуть у ціні ще 2-3 гривні на кілограмі. Трохи краща ситуація із твердими сирами. Оскільки на полицях магазинів все частіше з’являється польська продукція, то конкуренція дещо стримує українського виробника у піднятті цін.

«Якщо ще на початку року наше м'ясо було дешевшим на 10-20%, ніж у сусідів, то із середини року ми зафіксували, що практично по всіх позиціях маємо таку ж саму ціну, а то й вищу. А по деяких видах м’яса (свинина, курятина) у нас фактично найвищі у Східній Європі ціни», — зауважив Олексій Дорошенко.

«Купівельна спроможність українця вже дійшла до межі. Тому говорити, що м'ясо може дорожчати через те, що ми багато купуємо, не доводиться. Утім, продукцію, яку не споживаємо, ми почали більше експортувати на зовнішній ринок. Туди ми відправляємо м’ясо за меншою ціною, ніж продаємо у нас. Свинину в нас ніхто не купує через спалахи африканської чуми. Тому це м’ясо, швидше за все, перестане дорожчати і, можливо, додасть дві-три гривні до кінця року.

Яловичина може подорожчати до п’яти гривень за кілограм. Курятина так дорого ще не коштувала, порівняно зі свининою та яловичиною. Зараз Антимонопольний комітет та Уряд тиснуть на виробника-монополіста, який, можливо, таки знизить ціну», — розповідає експерт.

Зростуть копійок на 50 і соціальні сорти хліба, які зараз коштують по 12,50-13 гривень за кілограм. Інших суттєвих змін на ринку хлібобулочної продукції до кінця року не передбачають.

«А от уже із першого січня ціна зростатиме більш стрімкими темпами. За перші 2-3 місяці слід очікувати зростання вартості хліба на гривню-півтори. Це відбудеться через підвищення мінімалки, як було і на початку цього року. Тоді тільки за перші три місяці ціни зросли так, як не зростали за півтора року до того. Такий же стрибок можна очікувати і на початку 2018 року», — зазначив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати