сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Скільки коштує черкащанам зібрати першокласника до школи?

  • Понеділок, 07 серпня 2017, 18:00

schollЗібрати дитину до школи – справа забарна та досить витратна для батьків. На Черкащині уже почали свою роботу шкільні ярмарки, а на ринку ряди товару рясніють чорно-білим одягом для школярів.

 

 

Сайт «Економіка сьогодення» вирішив порахувати скільки в середньомупотрібно буде витратити, щоб одягнути першокласника. Для цього промоніторено Черкаський, Катеринопільський та Звенигородський центральні ринки.

 

Цього року зібрати дитину до школи черкасцям коштуватиме щонайменше 4 тисячі гривень.

 

Найдорожчим предметом гардеробу учня є шкільна форма. Вартість залежить від якості та розміру. За традиційний комплект піджака і брюк доведеться віддати від 800 до 1800 грн. Це без взуття, сорочки та блузи. Зекономити на шкільній формі можна, купуючи моделі старих зразків. Вони коштують менше, ніж ті, що відповідають останнім трендам. В середньому це буде на 400 гривень дешевше.

 

Для дівчинки, в середньому, від 600 до 2000 грн. Якщо купувати костюм, де є піджак, жилетка та спідничка – до 2000 грн. Блуза обійдеться батькам від 225-300 гривень. Звісно, в окремих магазинах можна купити і дорожче.

 

Уже кілька років школярі на перший дзвоник одягають вишиванки. Ціна на вишиванку машинної вишивки для хлопчика – 155 гривень, а для дівчинки – 170 грн. Ручна робота, в залежності від малюнка, приблизно, для хлопчика – 400 грн, а для дівчинки – 450 грн.

 

Ціни на взуття, як на дорослих, але все ж можна вибрати у співвідношенні ціна-якість. Так, наприклад хороші туфлі для «першачка» обійдуться в 300-400 грн., а от кросівки можна вибрати і за 120 грн., щоправда не дуже якісні. Якщо ж брати шкіряне і фірмове спортивне взуття, то такі кросівки коштуватимуть близько 500 грн.

 

Спортивний костюм коштує зараз від 400 грн. і вище. Якщо взяти до нього ще якусь футболку, то це ще 80 грн.

 

Краватка для хлопчика – 33 грн., бантики для дівчинки від 28-40 грн. за штуку. Майка – 35-40 грн., шкарпетки –20-30 грн., дівчачі колготки від 55-60 грн. Гольфи – від 23 грн.

 

І нарешті ранець. Можна заощадити і на якості. Але чи варто, якщо це може позначитись на здоров’ї дитини? Найдешевший рюкзак можна придбати за 350 гривень, однак він буде без твердої ортопедичної спинки та сіточки, щоб спина школяра “дихала” у спеку. Тут треба пам’ятати про приказку “скупий платить двічі”, адже якісний ранець, спортивний костюм чи взуття дитина може носити і 2 роки. Ранець із твердою спинкою обійдеться батькам в середньому у 720 грн.

 

«На одязі не економимо, тому що для дитини хочеться купити нове і якісне. Зекономити можна на зошитах», – переконує мама майбутнього першокласника Наталія Свистун.

 

За канцелярські дрібниці цього року доведеться викласти до 500 грн. Витрати на цьому не обмежаться, адже протягом навчального року доведеться купувати додаткові спеціалізовані зошити, контурні карти, підручники, які часто пропонують купувати у самому навчальному закладі. Але якщо звернути увагу на пропозиції в Інтернеті, то ті ж канцелярські товари можна купити з економією до 50% від тієї ціни, яку просять у школах.

 

Ольга Мізюк працює продавцем канцтоварів на Катеринопільщині вже понад 15 років. Жінка каже, що сезон підготовки до школи вже в розпалі.

 

“Звісно, йдемо на поступки батькам, скидаємо пару гривень з ціни, якщо беруть чималу кількість зошитів. Вартість перед вереснем не збільшувала, ціни в мене такі, як були навесні”, – говорить продавчиня.

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати