сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

У Легедзиному відтворили старовинний купальський обряд

  • Понеділок, 26 червня 2017, 18:20

tripillyaСтаровинний купальський обряд відтворили у селі Легедзиному на Черкащині 24 червня. Сьомий рік поспіль тут проводять святкове дійство у період літнього сонцестояння.

 

 

Також для гостей влаштували плетіння вінків, виступи фольклорних колективів, танці, ярмарку ремесел та кінопоказ фестивалю "Відкрита ніч", - пише Ukraine Art News.

 

Темою свята Купала обрали квіти і трави. Столичний музей Івана Гончара привіз виставку рушників з рослинним орнаментом. Пригощали водою з купальськими травами.

tripillya1

Родзинкою стала виставка одного експоната – у музеї-заповіднику "Трипільська культура" показали найдавнішу знахідку насіння в Європі – насіння горобейника польового. Його кілька років тому під час археологічних розкопок знайшли під стіною трипільського житла. Експертиза показали, що насіння належить до 4300 р. до н.е.

 

Після пускання вінків та спалення Купайла ближче до опівночі з човна на ставі заспівала Katya Chilly.

tripillya2

На свято приїхали гості зі столиці та сусідніх областей. Багатьом Легедзине відоме завдяки щорічним толокам на будівництві та реконструкції трипільських хат, зйомкам народного фільму "Чорний Козак". Тут працює археологічна експедиція, що досліджує трипільську цивілізацію на легедзинськхи землях. А державний заповідник "Трипільська культура" зберігає віднайдені артефакти.

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати