сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

evrodim

doctor

Стало відомо, на скільки черкащанам підвищать пенсії

  • П'ятниця, 28 квітня 2017, 18:30

babkaЗ 1 травня розмір пенсій зросте.Про це повідомляє Черкаський край.

 

 

Підвищується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1247 до 1312 гривень. У зв’язку з цим органи Пенсійного фонду України з 1 травня проведуть перерахунок пенсій, надбавок і підвищень до пенсій, "прив’язаних" до прожиткового мінімуму.

 

Хто в наступному місяці одержить більшу пенсію, розповідає начальник головного управління ПФУ в Черкаській області Світлана Зінник:

 

"Будуть збільшені мінімальні розміри пенсії за віком непрацюючим пенсіонерам, у яких є страховий стаж: 20 років для жінок, 25 років для чоловіків – для пенсій, призначених до 1 жовтня 2011 року, і 30 років для жінок, 35 для чоловіків – для пенсій, призначених після зазначеної дати. Збільшиться доплата за понаднормативний стаж непрацюючим пенсіонерам; мінімальні розміри пенсій з інвалідності та у зв’язку із втратою годувальника; розміри підвищень, передбачені Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; мінімальні розміри пенсійних виплат інвалідам війни, учасникам бойових дій, інвалідам-ліквідаторам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, шахтарям; пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" й інші".

 

Виплата пенсій працюючим пенсіонерам (якщо людина не на державній службі, не є суддею, прокурором) проводиться у розмірі 85 відсотків, але не менше, ніж 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність (з 1 травня це 1968 гривень). Перерахунок пенсії для них буде проведено з часу, коли вони звільняться з роботи.

 

Цікаві факти

 

Місячна потреба на виплату пенсій черкащанам – 722 мільйони гривень. За перший квартал на пенсії було спрямовано 1,8 мільярда. В області налічується майже 413 тисяч пенсіонерів. З них цивільних – 396 тисяч, військових – 16 тисяч. Середній розмір пенсії в Черкаській області – 1707 гривень (у цивільних – 1666 гривень, військових – 2690).

 

Пенсію до тисячі гривень одержує 3% пенсіонерів, від тисячі до 1,5 тисячі –53%, від 1,5 тисячі до 3 тисяч – 38%, від 3 тисяч до 5 тисяч – 5%, понад 5 тисяч – 1%.

 

Серед пенсіонерів за віком 90 відсотків мають трудовий стажу понад норму. І вийшовши на заслужений відпочинок, вони не покладають рук: працюючих пенсіонерів у області майже 74 тисячі осіб, близько 18 відсотків. Майже 300 тисяч гривень за перший квартал надійшло у держбюджет з пенсій працюючих пенсіонерів. Але стосується особливий порядок виплати пенсій не всіх працюючих пенсіонерів – таких лише 10,5 тисячі на область, адже 85-процентне обмеження торкається пенсії понад 1870 гривень (з травня –1968 гривень).

 

За рік, з квітня минулого року, працюючих пенсіонерів стало на 0,6 відсотка більше. А "традиційно" до квітня 2015 року в області було 20 відсотків працюючих пенсіонерів.

Loading...

Тимчасово на сайті 04744.info відключено можливість коментування матеріалів незареєстрованими користувачами. Для зареєстрованих користувачів така можливість продовжує функціонувати, проте додалось висвітлення додаткової інформації про користувача - його IP та імейлу. Сподіваємось, така політика сайту стосовно коментування звільнить наш ресурс від надміри чорного піару.

Логін

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати