Бережіться: глисти! Від початку року на Уманщині зафіксували два випадки зараження на дирофіляроз

сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Бережіться: глисти! Від початку року на Уманщині зафіксували два випадки зараження на дирофіляроз

  • Неділя, 26 березня 2017, 10:00

glustyУ 2017 році зареєстровано 3 випадки дирофіляріозу у Черкасах, Умані та Уманському районі. Про це повідомляє газета «Сміла» з посиланням на завідувача Смілянського міськрайонного відділу ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України».

 

 

Дирофіляріоз – небезпечне природно-осередкове гельмінтозне захворювання собак, кішок та інших диких тварин. Встановлено, що основними джерелами зараження людини є бродячі собаки. Переносником захворювання є комар.

 

Дирофілярії – живородні і дуже плідні паразити, які в організмі людини паразити живуть від 4-5 місяців до 3-х років. З моменту зараження до утворення пухлини проходить не менше 1 місяця, а іноді до 2-х років.

 

Профілактика захворювання проблематична. Потрібно уникати «комарині місця». Так, збираючись на відпочинок на природу, необхідно нанести на шкіру захисний аерозоль або бальзам «Зірка», «Офф», «Тайга», які відлякують комарів. В квартирах, в літній період, необхідно засітчувати вікна, двері.

 

Для собак та кішок рекомендуються різні види нашийників та інші засоби, що захищають від бліх і кліщів, які є переносниками збудників багатьох захворювань в т.ч. і дирофіляріозу.

 

Ситуація з дирофіляриозу в області і надалі залишається нестійкою, про що свідчить:

  •    зростання захворюваності людей за останні 10 років у 1,6 рази;
  •    наявність епізоотії серед тварин, передусім собак – основних джерел інвазії;
  •    сприятливі клімато-екологічні умови для виплоду комарів – активних переносників збудників.

Нагадаємо, в Умані протягом 20-23 березня 2017 р. інфекційними хворобами захворіли 7 вихованців молодшої групидитячого садочку № 28.

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати