сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

візитниця 1

У краєзнавчому музеї відкрилася виставка картин з соломи. ФОТО

  • Понеділок, 11 липня 2016, 21:44

xydУ Черкаському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка народної майстрині з Монастирища Ірини Шевчук. Увазі відвідувачів пропонуються її картини на патріотичну тематику, передає кореспондент УНН-Центр.

 

 

“Почалося це моє захоплення ще в дитинстві — нашу школу й досі прикрашають роботи мої та моїх однолітків і нашої вчительки. А коли пішла у декретну відпустку, жага до мистецтва спалахнула з новою силою. І ось уже два роки я знову створюю картини з соломи”, - розповіла Ірина Шевчук.

 

Сюжети картин майстриня вигадує сама: здебільшого тут присутні козаки, дівчата, що плетуть віночки, закохані, що стрибають через купальське багаття, та інші мотиви з української історії та культури. Матеріали для картин заготовляє власноруч: тут тільки природні матеріали — солома з пшениці, ячменю та жита, причому лише природніх кольорів.

 

“Сезон збирання починається у червні і закінчується у жовтні. Від часу збору залежить колір соломи. А далі все залежить від вміння його поєднати”, - ділиться секретами майстриня.

 

Є на виставці й картина, що принесла майстрині перше визнання: “Козак Мамай” отримав диплом ІІ ступеня від Міжнародного фонду Національної академії мистецтв України на Всеукраїнській виставці-конкурсі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Зауважимо, що професійної освіти художниці Ірина Шевчук не має.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати