сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

По уманській школі ходить привид?

  • Субота, 18 травня 2013, 00:00

ShkolaВперше про привида в уманській загальноосвітній школі №4 я почула ще на початку 1990-х. Оповідка про нього, чи то скоріше про неї, тоді неабияк врізалась у пам’ять. Не дивно, адже розповідав чоловік у цілковитій темряві – пригадуєте, світло заради економії вимикали на годину, і часом забували ввімкнути? Нас тоді у гостях сиділо чимало. Хтось із дівчат ойкав, хтось відверто сміявся. Називати оповідача не буду, бо людина він доволі публічна. Краще просто переповім історію його знайомства із привидом.

 

Сталось усе саме під час вимикання світла. У школі в кабінеті ДПЮ (допризивна підготовка юнаків)  під замком і сигналізацією тоді ще зберігались автомати Калашнікова. Він мав їх охороняти на випадок вимкнення світла. Близько 12-ї ночі він почув кроки. Спочатку думав – технічка повернулась, потім – засумнівався. Бо кроки були такими, ніби людина тікає. Потім почали гупати двері класів, одночасно всі. Коли прочинились двері кабінету ДПЮ, оповідач похолов. Та раптом, просто за голлівудським сюжетом, ввімкнулось світло – і кроки, і гупання зникло.

 

Уся історія виглядала справжньою страхалкою. Наступного дня я поділилась нею з кимось із технічного персоналу школи, в якій навчалась.

 

- А, та ходить вона, - відмахнулась прибиральниця, - та вона нічого поганого не робить Тільки ходить…

 

У 90-х тема паранормальних явищ та екстрасенсів було такою ж актуальною, як поїздки у Польщу по футболки «BOSS»,  мальвіни і жувачку. В Умані були курси для екстрасенсів, кінотеатр «Комсомолець» віщуни та провидці орендували. Тому ми з однокласниками не могли пасти задніх, вирішили на собі перевірити присутність привида у школі. Домовлятись з директором делегували мене... Справа закінчилась викликом батьків до директора та «втираннями» на килимку.

 

Вся ця історія отримала випадково продовження у 2013 році. Як давній жарт, пригадала історію з привидом в одній із соцмереж. І того ж дня отримала лист від уманчанина Олександра Кузьменка:

 

«Думаю, що це привид моєї тітки Параскеви. Ще у мої шкільні роки, в 1970-х розповідали про це, - йшлось у повідомленні. -  Параскева Кузьменко була школяркою, коли почалась війна. Дівчиною була надзвичайно красивою, бойовою, її і хулігани боялись, і навіть поліцаї не чіпали. У кінці нашого городу, в ямі для картоплі ховала євреїв від розстрілів у Сухому яру. Параскеву, як багатьох юнаків і дівчат у часи другої світової війни, повезли на роботи до Німеччини. Ешелон по дорозі розбомбили радянські війська. Більше про неї ми нічого не знали. А розмови про те, що її душа ходить по рідній школі, в якій вона навчалась, і з якої рушила на смерть – були завжди. Люди, і тіні у вікнах бачили, і крики чули, і кроки».

 

Автор - Софія КРИМОВСЬКА

Джерело – газета Сарафанне радіо

   

 

Loading...

Додати коментар

Коментарі  

 
#1 wws 01.07.2013, 18:52
Цікаво а що курили? Які привди? Пити треба меньше і курити
Цитата
 

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати