сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Школи та дитсадки Умані не прийматимуть невакцинованих дітей

  • П'ятниця, 30 серпня 2019, 10:50

434Невакциновані дошкільнята і школярі не зможуть відвідувати навчальні заклади у місті Умань з 1 вересня. Виняток робитимуть лише для дітей з медичними протипоказаннями до щеплень. Решта будуть змушені перейти на альтернативні види навчання.

Про це йдеться на сайті виконавчого комітету Уманської міської ради.

У минулому році на кір в Україні захворіло понад тридцять тисяч осіб, чотирнадцять — померли. Тому перебування невакцинованих дітей у школах і садках створює ризики виникнення інфекційних хвороб. Це загрожує життю і здоров’ю не лише дітей, а й членів їхніх родин і працівників освіти.

За інформацією Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я, з початку року на кір в Україні захворіло 57 тис. 107 людей, з них 30 тис. 197 — це діти. Від ускладнень кору померли 18 людей. На Черкащині за шість місяців 2019 року зареєстровано 713 випадків, з яких 261 — діти.

В Умані за 7 місяців поточного року зареєстровано 50 випадків кору, захворіли 28 дорослих і 22 дитини, 15 дітей не були вакциновані. У 2018 році по місту зареєстровано 60 випадків кору — 41 дорослий і 19 дітей, 73% захворілих дітей не були вакциновані.

Начальник відділу охорони здоров’я Уманської міської ради Артур Семенець наголосив, що єдиним дієвим засобом профілактики кору залишається вакцинація. На сьогодні в Умані є 887 доз вакцини проти кору, а саме: Пріорікс (Бельгія) та ММR (Америка).

«1 серпня 2019 року був проведений аналіз імунізації дитячого населення проти кору по закладах дошкільної, загальної середньої освіти та неорганізованих дітей. Так, у школах: невакцинованих проти кору 224 дитини, 402 — не мають своєчасної ревакцинації. У дошкільних установах: 24 дитини не вакциновано, не мають ревакцинації в 6 років — 141 дитина. Серед неорганізованих дітей: не вакциновано 169 дітей та низький відсоток вакцинації дітей до 1 року», ― зазначив Артур Семенець.

Начальник відділу освіти Уманської міської ради Оксана Мельник зазначила, що з 1 вересня садочки і школи не зможуть прийняти дітей, які не пройшли вакцинацію, але ці діти не залишаться без отримання освіти.

«На сьогоднішній день є альтернативні види навчання: ексернатна — дитина отримує знання самостійно і в певні періоди здає теми, проводяться контрольні; сімейна або домашня — батьки організовують навчання своєї дитини і несуть всю відповідальність за її освіту; педагогічний патронаж — коли освіту формують наші вчителі за певними критеріями», ― сказала Оксана Мельник.

Щоб оформити дитину на альтернативну форму навчання, потрібно звернутись до директора навчального закладу і написати відповідну заяву.

Діти, які не підлягають вакцинації через протипоказання, зможуть відвідувати навчання лише за наявності медичної довідки на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю педіатра та лікарів-спеціалістів.

Як повідомила начальник Уманського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби Черкаської області Лариса Качанова, санепідситуація в місті Умань, як і в усій країні, нестійка в зв’язку зі зростанням вдвічі спалахів пов’язаних з інфекційними захворюваннями.

Станом на 19 серпня в Україні зареєстровано більше тисячі спалахів, серед яких близько тисячі — це кір. Вони реєструються в усіх регіонах України, а лідерами серед структур, де виникли спалахи (49%), є організовані дитячі колективи.

«Для Умані актуальними залишаються питання щеплення — по жодному із показників керованих інфекційних захворювань у нас не створено імунного прошарку. Тому на сьогодні захист від інфекцій, які керовані вакцинами або імунобіологічними препаратами, є надійним і гарантованим. Захистіть свою дитину — зробіть щеплення!», ― сказала Лариса Качанова.

Довідка.

Вакцинація дітей проти кору проводиться в КНП «УЦПМСД» в амбулаторії №6 по вул. Шевченка, 2 у щеплювальному кабінеті у вівторок, четвер і суботу з 8:00 до 16:00.

Відповідно до календаря щеплень, діти до 6 років повинні мати щеплення проти: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту та краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6 років дітям роблять ревакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати