сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Харчування для спортсменів: поради від атлетів Уманського педуніверситету

  • Четвер, 07 березня 2019, 09:15

cqWt34jXY dNbrkQBFRofQKHVZa9vMVhYRtybSnLwZEЩоб досягнути високих результатів у різних видах спорту, потрібно правильно розставляти акценти у харчуванні. У професійному спорті раціон підбирається індивідуально. Харчування залежить від особливостей спортсмена — вік, стать, вага та зріст, спортивні цілі тощо. Проте є і загальні рекомендації.

Кожний вид спорту ставить свої вимоги до організму людини. Наприклад, зайвий жир неприпустимо мати гімнасту, але він не зашкодить важкоатлету чи плавцю. Також варто врахувати, що різні види навантажень потребують різних ресурсів.

Про особливості харчування спортсменів розповіли на факультеті фізичного виховання Уманського державного педагогічного університету.

Отже, традиційно види спорту розподіляють на чотири основні групи:

Види спорту із мінімальною фізичною активністю

(шахи, шашки)

Ця група характеризується незначними витратами поживних речовин і калорій. Харчування повинне відповідати потребам людини, що займається розумовою працею. Єдина вимога ― їжа повинна легко засвоюватися.

Види спорту із короткочасними, але значними навантаженнями

(гімнастика, акробатика, кінний спорт, фехтування, стрільба, важка атлетика, біг до 300 м)

Для спортсменів цих видів спорту загальні витрати енергії не є великими. Проте вимоги до надходження поживних речовин різні. Наприклад, для кінного спорту або акробатики важливою є вага спортсмена, тому раціон харчування повинен не допускати нарощування маси тіла. Натомість для важкоатлетів надзвичайно важливими є білки, а також достатня кількість жиру, щоб дати організму необхідну енергію.

Види спорту із великою інтенсивністю та об'ємами навантажень

(плавання, боротьба, біг на 400-3000 м, багатоборство, спортивні ігри)

Тут спортсмену потрібна і сила, і витривалість. Тому раціон повинен насичувати організм як хорошими запасами глікогену, так і матеріалом для нарощування м'язів. А ті види спорту, де є вагові категорії, ставлять обмеження і за набором маси.

Види спорту із тривалими навантаженнями

(біг на 10000 м і марафон, альпінізм, лижі, гребля, велогонки, спортивна ходьба)

Для таких видів спорту найважливішою є витривалість, а значить організму перш за все потрібні вуглеводи. Також не варто забувати про ненасичені жири у якості джерела енергії.

444

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати