сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Уманчани, які ухиляються від армії, потраплять у розшук та підуть під суд

  • Неділя, 13 січня 2019, 15:49

ffce3bb-55cae002b4c90a68c41f08f026a72655-1-Призовникам міста Умань та Уманського району, які ухиляються від виконання військового обов’язку, загрожує кримінальна відповідальність. Наразі Уманський міськрайонний суд вже розглядає справи двох жителів Уманщини. Стосовно ще одного призовника ведеться судове розслідування.

Під час осіннього призову 2018 року Уманський об’єднаний міський військовий комісаріат направив до органів Національної поліції та зареєстрував в Єдиному реєстрі досудових розслідувань три справи про скоєння злочину за ст. 335 Кримінального кодексу України «Ухилення від виконання військового обов’язку» на призовників Уманського району. Даний злочин карається обмеженням волі на строк до трьох років.

Наразі до Уманського міськрайонного суду вже направлено обвинувальні акти для прийняття рішення по призовниках сіл Заячківка та Фурманка. По призовнику з села Дмитрушки ведеться досудове розслідування.

«Призовники, будучи придатними до строкової військової служби, без поважних причин не прибули до Уманського ОМВК для відправки на проходження служби у лавах Збройних сил України», ― зазначили у відділі зв’язків з громадськістю Уманської районної державної адміністрації.

За словами військового комісара Уманського ОМВК полковника Олександра Борисюка, осінній призов 2018 року був нелегким.

«В першу чергу відіграє велику роль простий людський страх. Батьки бояться, що дітей одразу відправлять до зони бойових дій на сході країни. Ми ведемо роз’яснювальну роботу, і наголошуємо на тому, що хлопці служитимуть у навчальних центрах, з подальшим місцем проходження служби в центральних регіонах нашої країни», ― зазначив військовий комісар.

Олександр Борисюк наголосив, що у 2019 році в Україні вводиться Єдиний державний електронний реєстр військовозобов’язаних і призовників. Ті призовники, які без поважних причин не з’явилися до військкомату під час призову, будуть занесені в електронний реєстр як особи, що перебувають у розшуку з відповідними для них наслідками.

Військовий комісар Уманського ОМВК зауважив, що найбільший відсоток осіб, що ухиляються від призову ― серед населення міста Умань.

«Тому планове завдання з призову в місті не виконано. Але не все так погано, як здається. Маємо в місті і добровольців ― це Іван Ільченко, Владислав Білоха, Максим Підрушняк та Іван Савченко, які самі особисто з’явились до військкомату та із задоволенням проходять військову службу», ― додав Олександр Борисюк.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати