сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Різдво-2019: головні традиції святкування

  • Неділя, 06 січня 2019, 10:22

original7 січня православні відзначають одне з найбільших релігійних свят у році — народження Ісуса Христа. Різдво має чимало унікальних традицій, звичаїв та велику історію.

Перед святкуванням впродовж 40 днів триває піст, що починається 28 листопада. Впродовж цього періоду люди утримуються від м’ясної та молочної їжі, пороків та гучних святкувань з метою очищення від гріхів.

6 січня родина сідає за пісний стіл, на якому має бути 12 страв на честь апостолів. Головною є кутя з пшеничної та ячмінної каші, у яку додаються горіхи, мак, мед та родзинки. За столом у жодному разі не можна сваритися та сперечатися.

До приготування їжі долучаються усі члени родини. Важливо цей день проводити у сімейному колі. Рідня збирається за столом, коли сходить перша зірка. Перед частуванням усі читають молитву «Отче наш» та дякують за їжу. Першим кутю куштує голова родини.

Стіл традиційно встеляють соломою, а зверху застеляють скатертиною. На кутку кладуть зубчик часнику, щоб захистити родину від злих духів і хвороб.

На почесному місці ставлять Дідуха. Це сніп з пшениці чи вівса, який за повір’ям приносить у дім затишок, добробут та багатство.

Увечері віряни йдуть до церкви. Служба починається опівночі та продовжується до самого ранку. Вітатися на Різдво потрібно словами «Христос народився!», а відповідати на таке привітання словами «Славімо його!».

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати