сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Історія одного пам’ятника: як на Площі Перемоги в Умані з’явився танк

  • Четвер, 16 травня 2019, 14:23

танк006Місто Умань було визволено внаслідок Умансько-Ботошанської операції 1944 року. Це були наступальні дії військ 2-го Українського фронту під командуванням маршала Івана Конєва. Перемога в наше місто увірвалася завдяки другій танковій армії, а зокрема екіпажу легендарного танку Т-34 під командуванням Євгена Тищика.

10 березня 1944 року командир роти 50-ї танкової бригади 2-ї танкової армії 2-го Українського фронту старший лейтенант Тищик одним із перших увірвався в Умань і понад годину до підходу підкріплення вів у місті бій з ворогом. За цей час він знищив чотири нацистські танки, чотири ворожі зенітні гармати і значну кількість гітлерівців. Євген Тищик загинув у цьому бою, врізавшись своїм танком у німецькі бензовози.

танк001

За зразкове виконання бойових завдань боротьби з нацистськими загарбниками і проявлені при цьому мужність і героїзм старшому лейтенанту Євгену Костянтиновичу Тищику посмертно було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

танк002

Євген Тищик похований у Братській могилі в Умані. Пам’ять про героя-визволителя було увічнено в назві однієї з центральних вулиць міста, яку було перейменовано з вулиці Лісової на вулицю Тищика.

танк003

За виявлену мужність і відвагу під час визволення Умані 26 офіцерам і червоноармійцям були присвоєні звання Героїв Радянського Союзу. В боях за Уманщину ворог втратив 20 тисяч убитими, ще 2500 гітлерівців були взяті в полон. Проте не можна забувати, що за визволення Уманщини від загарбників поклали свої голови до 6000 воїнів.

танк004

Наразі в Умані проживає 35 фронтовиків, які брали участь в бойових діях Другої світової війни. Останній визволитель нашого міста відійшов у вічність у 2017 році.

танк005

До сьогодні на Площі Перемоги в Умані стоїть Танк Т-34-85. Це пам’ятник воїнам-танкістам 2-ї та 5-ї гвардійської танкової армії, 4-ї гвардійської та 52-ї армії ― визволителям Умані від німецько-фашистських загарбників в 1944 році.

танк006

Знаходиться пам’ятник по вулиці Київська, 27, на в’їзді в місто з боку траси «Київ-Одеса», неподалік автовокзалу та нового входу до дендропарку «Софіївка».

танк007

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати