сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Історія одного будинку: як садиба пані Змігродської стала кафедрою Уманського педуніверситету

  • П'ятниця, 01 лютого 2019, 11:27

удпу00001У будинку по вулиці Садова, 30 у місті Умань розташована кафедра музикознавства та вокально-хорового мистецтва Уманського державного педагогічного університету. Раніше будівлею володіла пані Змігродська. Згодом садибу передали дітям. У різний час тут були: дитячий клуб, дитячий будинок та дитячий садочок.

Колишня садиба пані Змігродської досі вражає своїми розмірами. На початку ХХ століття поряд із будинком був розбитий величезний фруктовий сад, який тягнувся аж до дендропарку «Софіївка» та обмежувався дорогою, що веде до мікрорайону «Нова Умань». Про це пише «Умань туристична».

Пані Змігродська вийшла заміж за агронома В. П. Максимчика. Через деякий час уманчани вже називали її садибу будинком Максимчика, хоча чоловік ніколи не був господарем всіх володінь.

25 квітня 1920 року в садибі відкрили дитячий клуб із дитячим майданчиком, а згодом його реорганізували у дитячий будинок. З часом там запрацювали столярна і швейна майстерні, а також різноманітні гуртки: духовий, фото, шаховий, хоровий, танцювальний. Була навіть своя кролеферма та свиноферма.

9 вересня 1971 року дитячий будинок закрили. Приміщення переобладнали та розташували в ньому дитячий садок №22. Він працював там до 16 вересня 1996 року.

удпу00001

Кілька років будівля стояла пустою. 16 лютого 1999 року садибу передали в безоплатне довгострокове користування (до 19 лютого 2048 року) Уманському державному педагогічному університету. Сьогодні тут знаходиться кафедра музикознавства та вокально-хорових дисциплін.

Майже 90 років у колишньому будинку заможної уманчанки Змігродської лунав дитячий сміх. Студенти кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін УДПУ кажуть, що його відлуння можна почути і зараз, якщо добре прислухатися.

Нагадаємо, що 14 січня творчий колектив кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін УДПУ привітав уманчан зі Старим Новим роком щедрівкою. Відеозапис виступу відбувався на фоні будівлі, у якій розташована кафедра.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати