сайт міста Умань 04744.info

top panarama
99999

 

ert43524dfs

qqqqqqqqq

doctor

dfafggwe

A+ A A-

У роки німецької окупації в Умані діяла "цукеркова фабрика", відкрився готель та ресторан

  • Субота, 01 квітня 2017, 22:14

nimciУкраїнська історична періодика неоднозначно описує події 1941-1945 років, та попри все, це одне з найяскравіших історичних джерел, за допомогою якого можна уявити як жили уманчани в окупаціний період.

 

 

Так, газета «Нове українське слово» від 28 січня 1942 року у статті під заголовком «Відроджена Умань» наводить такі факти:

 

«… В місті Умань працюють: пивоварний, горілчаний заводи, ковбасна фабрика, МТС, миловарня, цукеркова фабрика, оцтовий завод тощо. Чавуноливарний завод виробляє січкарні й різні запасні частини до сільськогосподарських машин. Мебльова фабрика щомісяця виробляє понад 500 стільців, 50 столів і 20 гардеробів. Бездоганно працює маслозавод, лазне-пральний комбінат, цегельно-черепичний завод, і т. п. При товаристві інвалідів працюють майстерні: ремонту годинників, столярня, шапкова та шевська майстерні. З кожним днем місто набуває культурнішого вигляду, очищаються подвір’я від руїн, забруковуються зруйновані вулиці, peмонтуються будівлі.

 

Цими днями відкриється новий ресторан і готель, в якому до послуг приїжджих є їдальня. У місті діють поліклініка, 6 лікарень на 190 ліжок та три аптеки. В цих лікувальних закладах працює 25 лікарів і 65 фельдшерів. Чимало проведено заходів щодо полишення культурного життя. У місті працюють сільськогосподарчий, фельдшерсько-акушерський та фармацевтичний технікуми, в яких навчається понад 800 студентів. У 8 дитячих садках в гарних умовах виховується 400 дітей дошкільного віку. Садки містяться в прекрасних будинках, де суворо дотримуються правил санітарії та гігієни. Тут виховуються діти, батьки яких були замордовані в катівнях НКВД. Для них організовано три дитячі будинки».

 

nimci2

 

 

Нагадаємо, в період окупації в Умані функціонував український театр, де проходили спектаклі, підготовлені місцевою театральною трупою.

 

 

Loading...

Тимчасово на сайті 04744.info відключено можливість коментування матеріалів незареєстрованими користувачами. Для зареєстрованих користувачів така можливість продовжує функціонувати, проте додалось висвітлення додаткової інформації про користувача - його IP та імейлу. Сподіваємось, така політика сайту стосовно коментування звільнить наш ресурс від надміри чорного піару.

Логін

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати