У роки німецької окупації в Умані діяла "цукеркова фабрика", відкрився готель та ресторан

сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

У роки німецької окупації в Умані діяла "цукеркова фабрика", відкрився готель та ресторан

  • Субота, 01 квітня 2017, 22:14

nimciУкраїнська історична періодика неоднозначно описує події 1941-1945 років, та попри все, це одне з найяскравіших історичних джерел, за допомогою якого можна уявити як жили уманчани в окупаціний період.

 

 

Так, газета «Нове українське слово» від 28 січня 1942 року у статті під заголовком «Відроджена Умань» наводить такі факти:

 

«… В місті Умань працюють: пивоварний, горілчаний заводи, ковбасна фабрика, МТС, миловарня, цукеркова фабрика, оцтовий завод тощо. Чавуноливарний завод виробляє січкарні й різні запасні частини до сільськогосподарських машин. Мебльова фабрика щомісяця виробляє понад 500 стільців, 50 столів і 20 гардеробів. Бездоганно працює маслозавод, лазне-пральний комбінат, цегельно-черепичний завод, і т. п. При товаристві інвалідів працюють майстерні: ремонту годинників, столярня, шапкова та шевська майстерні. З кожним днем місто набуває культурнішого вигляду, очищаються подвір’я від руїн, забруковуються зруйновані вулиці, peмонтуються будівлі.

 

Цими днями відкриється новий ресторан і готель, в якому до послуг приїжджих є їдальня. У місті діють поліклініка, 6 лікарень на 190 ліжок та три аптеки. В цих лікувальних закладах працює 25 лікарів і 65 фельдшерів. Чимало проведено заходів щодо полишення культурного життя. У місті працюють сільськогосподарчий, фельдшерсько-акушерський та фармацевтичний технікуми, в яких навчається понад 800 студентів. У 8 дитячих садках в гарних умовах виховується 400 дітей дошкільного віку. Садки містяться в прекрасних будинках, де суворо дотримуються правил санітарії та гігієни. Тут виховуються діти, батьки яких були замордовані в катівнях НКВД. Для них організовано три дитячі будинки».

 

nimci2

 

 

Нагадаємо, в період окупації в Умані функціонував український театр, де проходили спектаклі, підготовлені місцевою театральною трупою.

 

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати