сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Ярослав Кулінєєв: На хасидах збагатів Кіндрат та й забув, де його брат

  • Автор 
  • П'ятниця, 06 вересня 2013, 21:15

KulineevОстаннім часом тільки й розмов, що про хасидів і паломництво, але ж це і є зараз найактуальніша тема. Вона настільки актуальна, наскільки і проблемна, бо навіть через 20 років паломництва в місті Умань, наша влада досі не змогла організувати якісного прийому і обслуговування паломників. А ті, у свою чергу, побачивши, що змін чекати немає сенсу, не впустили момент, і самі створили майже всі умови для обслуговування.

 

 

1

 

Паломники заробляють на паломниках. Саме це зараз і відбувається в мікрорайоні Пушкіна, на хасидах заробляють усі, але не місцевий бюджет.  Місцевий бюджет воліє щорічно витрачати 15 мільйонів гривень на хасидів і при цьому повертати всього 800 тис. гривень, як це було минулого року (а в позаминулому взагалі 100 тис. гривень). Звучить, як відверта маячня. Але такі реалії. І ні податкову, ні місцеву владу це не турбує. Хасиди приїхали і поїхали - от і добре, а те, що і копійки в бюджеті не залишилося, так це не біда, потім ми за рахунок уманських платників податків його поповнимо і все буде в ажурі. Ну, а якщо і податків не вистачить, тоді ми спробуємо випросити парочку дотацій в обласного бюджету, тим самим залишивши без грошей якийсь населений пункт. Прекрасно.

 

2

 

До слова про податкову. Мешканці мікрорайону «Пушкіна» вже встигли по достоїнству оцінити всю красу спілкування з податківцями, які разом з міліцією ходять і випрошують гроші у місцевого населення, так званий туристичний збір. Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету, тобто до бюджету міста Умань. Ставка встановлюється у розмірі від 0,5 до 1 відсотка до бази утримання збору. Базою утримання є вартість усього періоду проживання. Наприклад, якби я здавав квартиру хасидам і брав з 5 чоловік 500 доларів за добу, то заплатити до місцевого бюджету я повинен 5 доларів (40 гривень). І заплатити (якщо я здаю квартиру) повинен сам, а потім вказати в податковій декларації. Але, вибачте, яка в мене може бути податкова декларація, якщо я не приватний підприємець? А якщо я не приватний підприємець, то у мене немає податкової декларації, як я можу платити туристичний збір в принципі?) Тому тут напрошується висновок, що всі ці «рейди» податківців з міліцією просте вимагання. Саме тому міліцію і беруть з собою, щоб люди боялися. Для того, що б грамотно спілкуватися от з такими хлопцями, потрібно просто знати податковий кодекс, на щастя, ми живемо у вік Інтернету і інформація доступна кожному.

 

 

Однак, іншого способу, більш розумного, впливати на населення у влади немає, їм доводитися робити  ось такі от штуки. Тим більше, що вимагання такого «туристичного збору» в майбутньому тільки збільшить ціну на житло, а в наслідок зменшує потік паломників, що негативно впливає на міський бюджет, хто ж захоче платити 1000 доларів на день? Це перше питання. Друге питання в тому, чому досі «доять» місцеве населення, яке раз у році може трохи заробити? Чому не створити таку систему, при якій місцеве населення заохочувалося б, а всі податки і збори брали б безпосередньо з хасидів і тих, хто ними «завідує». Я сподіваюся, ви розумієте, що вони ніяк не самі приїжджають організованими групами, значить, є люди, які їх збирають і привозять сюди. Саме з них і потрібно вимагати всякі туристичні збори, залишивши в спокої місцеве населення. Цим можна займатися і на місцевому рівні і на державному, проблема тільки в тому, що цим не хочуть займатися, просто не хочуть. Навіщо напружувати приїжджих хасидів, а може якийсь національний конфлікт ще буде, краще місцеве населення постраждає, вони у нас покірні, покричать-покричать і забудуть. Дуже цікаво, куди поділися народні депутати, куди подівся проект закону про паломництво. Де всі ті люди, які обіцяли навести порядок? Очевидно, їх просто влаштовує нинішній стан справ, тому ніяких змін не відбувається.

 

3

 

Ще одне «геніальне» рішення місцевої влади було ввести обмеження руху і пропускний режим, але тільки для місцевого населення. Тобто, місцеві жителі в район «паломництва» зайти не можуть (у кого немає прописки), а от хасиди зі свого району вийти ще й як можуть. Взагалі, ця тема цікава, і вона, до речі безпосередньо порушує громадянські права людини, тому як обмежувати свободу громадянина України можна тільки в деяких випадках, а саме:

 

а) у прикордонній смузі;

б) на територіях військових об'єктів;

в) у зонах, які згідно із законом належать до зон з обмеженим доступом;

г) на приватних земельних ділянках;

д) на територіях, щодо яких введено воєнний або надзвичайний стан;

е) на окремих територіях і в населених пунктах, де у разі небезпеки поширення інфекційних захворювань і отруєнь людей введені особливі умови і режим проживання населення та господарської діяльності.

 

До жодного з пунктів мікрорайон «Пушкіна» не підходить, а тому ДПС і міліція, разом з міською владою порушують статтю 313 Цивільного кодексу. Щось я не помічаю в місті ні воєнного стану, ні надзвичайного, а вже тим більше мікрорайон «Пушкіна» не стратегічний об'єкт, де вимагають якоїсь перепустку. Це звичайний район міста і обмежувати свободу пересування ніхто не може. Але, як сказала одна людина з влади: «Особам, які не задіяні у паломництві, нічого робити в прилеглих районах. У ці 5-7 днів питання, наприклад, про відвідування родичів, що проживають у прилеглих до могили районах, буде вирішуватися в індивідуальному порядку». Тобто, за уманчан вже вирішили, що їм там робити нічого, а якщо вам щось потрібно, то ми, розглянемо ваш запит, можливо. Дуже цікаво, як вони вирішуватимуть ситуацію в індивідуальному порядку, коли, наприклад, родичеві терміново потрібно буде відвідати свою бабулю в 11 години ночі через її стан здоров'я. Йому що, йти додому до начальника ДПС або чекати поки бабулька покине цей світ? Інша ситуація, це те, що для приїжджих хасидів абсолютно ніяких обмежень не існує. Ходи куди хочеш і роби, що хочеш. 5 хасидів можуть спокійно пограбувати магазин і сховатися в своїй зоні «резервації». Міліція їх шукати не стане, тому що це пропаща справа. Навіть якщо знайдуть, максимум, що можна зробити, це депортувати. І все. Прекрасно. Цікаво, хто буде відшкодовувати збитки? Тому, перш ніж робити взагалі що-небудь потрібно хоча б трохи продумати можливі наслідки. І такі наслідки вже були і ще будуть, обов'язково будуть, вони бачать свою безкарність, адже ще жоден хасид не постраждав, всі живуть собі в достатку, плюють на владу і міліцію, навіть ті, кого кілька разів депортували. Взагалі, у мене складається така думка, що хасидів охороняють більше ніж місцеве населення. При масових скупченнях людей на свята в центрі міста міліції менше, ніж на 10 квадратних метрах в районі «паломництва». Відразу видно, кого цінують більше.

 

Проблеми, звичайно, існують, без них ніяк, але ж можна щороку хоч по трохи їх усувати, а не наступати на ті ж граблі щоразу. Чому при міській раді не створити постійну комісію щодо питань паломництва і по трохи шукати вирішення тих чи інших проблем? Не на початку літа думати про хасидів, а протягом усього року. Це зовсім не важко. І я дуже сподіваюся, що в майбутньому, у нас буде грамотно створена і розвинена структура по роботі з паломниками та наповненню міського бюджету.

 

Loading...

Додати коментар

Коментарі  

 
-3 #26 Mineralka 13.09.2013, 11:08
почалось )))знакомих піддтягують ))) цікаво а щоб за це платили по Уманських мірках в скільки оцінили ???? хто там про Максимку позитив писав ??? є такі ??? ось за Навального 350 рублів 100 коментарів ) а деяким по 500 рублів ))) пів ночі потролив братьский народ ))) заплатив зранку за Тим ))))


Р.s Замітив як правило такі суперечки частіше саме в авторських постах а не в новинах ) треба якось заохочувати щоб частіше писали ) зробити якись Топ , чи прем акаунти .)
Цитата
 
 
+5 #25 Оксана4 13.09.2013, 10:16
Sokol85, ну ти і бидло я тобі скажу.... не знала, що можна таким вже бути...
Цитата
 
 
-8 #24 Mineralka 13.09.2013, 07:27


Вика Вытяни языка из задницы , это как минимум не прилично


а ну слабо -10 зделать !
Цитата
 
 
+6 #23 Віка 13.09.2013, 00:22
Знову ці заздрісники полізли ) Sokol85, ну не беруть тебе в політику, то що тепер, плакатися будеш чи розповідати всяку маячню про інших?) Сміх тай годі )
Цитата
 
 
-8 #22 Sokol85 12.09.2013, 23:47
Честно, этот парень вообще не должен быть в политике. Кекс останется кексом... И вообще, как можно было такого.... человека пустить в политику??? Нонсенс, нормальных людей не пускают, а таких, как он - пускают... Куда катится мир...
Цитата
 
 
+6 #21 Андрій Миронов 11.09.2013, 13:31
Гарна стаття.
Цитата
 
 
+7 #20 Тетяна Василівна 10.09.2013, 15:05
А коментарі читати не менш цікаво, ніж статтю. Тільки до чого тут Дикунів згадали, поняття не маю...
Цитата
 
 
+2 #19 Mineralka 10.09.2013, 14:16
SEO по Уманськи головне з агрити кучу народу , а остальні самі понабігають )))) що комусь і вдалося )))сміх тай годі ... і хіба в заступники мера треба приймати участь в виборах ???? його ж призначають
Цитата
 
 
+6 #18 Віка 10.09.2013, 13:01
Заздрісники полізли в коментарі, щоб вам всім повилазило.
Марков типове бидло )
Цитата
 
 
+7 #17 Влад Суровый 10.09.2013, 12:58
Марков, При чем тут пиар? Кулинеев в выборах не участвовал, ты хоть понимаешь о чем речь вобще? Зато такие как ты за всяких веселых молочников-угол овников Дикарей голосуют.
Цитата
 

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати