сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

візитниця 1

Сезон роботи за кордоном відкрито

  • Вівторок, 23 липня 2013, 11:10

personalВідоме прокляття з радянського фільму «Щоб ти жив на одну зарплату» сьогодні як ніколи актуальне. Адже навіть «високий» рівень середньої зарплатні (понад 2,5 тисяч гривень) не гарантують вам захищеності ні у завтрашньому, ні в сьогоднішньому дні. Більшість же працює на менші кошти. А для когось справа всього життя – пошук роботи. Дізнатись про те, як і де шукати роботу правильно, ми вирішили у рекрутинговому агентстві «Умань-персонал».

 

На думку Дмитра Барилюка, директора агентства «Умань-персонал», пошук роботи починати треба із того, що ви можете і вмієте робити.

 

- Агентство не лише влаштовує на роботу, - говорить Дмитро Барилюк, - але й пропонує індивідуальний вибір вакансій для кожного кандидата. Ми працюємо на ринку три роки, за які добре вивчили і попити працівників, і побажання працедавців. 

 

Робота в Умані

 

- Міф, що уманські працедавці не беруть молодь без досвіду роботи, - розповідає Дмитро Барилюк. – Якщо ви закінчили виш та маєте диплом менеджера, фінансиста, бухгалтер, то розпочинайте кар’єру з оператора 1С. Проте перед тим, як іти на співбесіду до працедавця, вивчіть 1С самостійно.

 

В місті постійно потрібні офіціанти, менеджери з продажу та кредитування, продавці, кухарі, оператори комп’ютерного набору. Роботодавці віддають перевагу тим продавцям, які мають досвід роботи і «вишкіл» супермаркетів, адже система у великих магазинах спонукає людину до самоорганізації, дисципліни, швидкого орієнтування в товарі. Якщо хочете найти роботу менеджера, спробуйте себе у мережевому маркетингу – це гарний досвід і школа роботи з клієнтами.

 

Робота за кордоном

 

Нині за кордоном охоче чекають на уманчан, які готові будувати, працювати різноробами, хатнім персоналом. Якщо мова йде про Росію, то мати закордонний паспорт необов’язково. Але слід пам’ятати про те, в нашого північного сусіда нині дуже суворо працює міграційна служба.

 

- Якщо людина їде на роботу в Росію, - говорить Дмитро Барилюк, директор агентства «Умань-персонал», - рекомендую оформляти трудову міграційну картку з терміном перебування на рік.

 

Зарплата для некваліфікованого працівника в перші місяці роботи в Росії становитиме від 800 у.о.. Далі все залежить від того, як людина себе зарекомендує. Робота, яку пропонують підприємства Росії уманчанам, легальна та з офіційним працевлаштуванням. Росія охоче надасть робочі місця слюсарям, токарям, будівельникам, зварювальникам.

 

Щоб працювати в Європі, потрібен європаспорт

 

Охоче наших беруть на роботу у Польщі. Країна пропонує безліч різних вакансій для некваліфікованого працівника із зарплатою від 600 до 800 доларів. Для кваліфікованого, залежно від досвіду роботи та виду зайнятості – порядка 1000 доларів. З європаспортом можна влаштуватися на роботу в будь-якій країні єврозони.

 

Що потрібно зробити?

 

Щоб підібрати собі вакансію, потрібно прийти з усіма документами (паспорт, закордонний паспорт, диплом, трудова книжка) в агентство «Умань-персонал». Заповнити анкету, висловити побажання щодо роботи, праці (наприклад, робота родиною), зарплатні.

 

Коли визначаються з вакансією, домовляються про виїзд з роботодавцем за кордоном. Часто співбесіда відбувається в агентстві, по скайпу.

 

Потім узгоджують час виїзду, те, хто зустріне, де поселять.

 

Після затвердження по анкеті йде візова підтримка. Вся рутинна паперова робота – справа агентства.

 

- Ми контролюємо виїзд, зустріч, поселення, - продовжує Дмитро Барилюк, директор агентства «Умань-персонал».

 

Важливо

 

Часто трапляються випадки, коли людина невірно оцінює себе – завищує власну оцінку на ринку праці. Або ще гірше – роботу шукає не працівник, а його дружина чи мама.

 

- Був у нас випадок, коли документи оформили зі слів матері працівника, - згадує Дмитро Барилюк. - Як наслідок, людину з «картою поляка» не взяли ніде на роботу. Ми мусили відшкодовувати «свої помилки» матеріально. 

 

Щоб вберегтись від шахраїв на ринку праці, слід ретельно читати договір. Уникати варіантів розрахунків, як то «після вахти». Як правило, таким чином працівника можуть «кинути на гроші». Інший спосіб ошукати працівника вигадали українські агентства. За пропозицію вакансії просять 200 євро. В разі невдачі у пошуку роботи, вертають 150 євро. Як правило, такі фірми не знаходять вакансій, які відповідали б вимогам, а заробляють на псевдопересилці документів.

 

Джерело - газета Сарафанне радіо

 

 

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати