сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

В Умані презентували найдавнішу печатку міста

  • Четвер, 19 грудня 2019, 16:53

34318 грудня у рамках тижня історичного факультету в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулася презентація найдавнішої печатки міста Умань із приватної колекції Олексія Шереметьєва.

Про це повідомили у прес-центрі УДПУ.

2

Найдавніша печатка Умані має назву «печатка Калингрода» або «печатка Калинвара». Так місто називали у 1612-1646 роках паралельно з нинішнім найменуванням.

7

Представлена під час презентації печатка з 1612 по 1648 рік була в обігу Валентія Олександра Калиновського ― польського магната, урядовця та власника великих маєтків на українських землях, зокрема на Поділлі. Довгий час її місцезнаходження було невідоме. Лише в 2015 році печатку було віднайдено. Через 407 років матриця найдавнішої печатки знову прибула в рідне місто.

3

Під час презентації професор Ігор Кривошея прочитав лекцію на тему: «Еволюція міської геральдики Умані: від козацької доби до козацької символіки», в ході якої розповів коротку геральдичну історію Умані.

6

«Історія міста Умань дуже цікава і неповторна. Її можна прослідкувати за зміною гербів та символів, які змінювалися в залежності від історичної епохи міста», ― зазначив Ігор Кривошея.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати