сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

Умань та Уманський район лідирують по захворюваності на сальмонельоз

  • Неділя, 14 жовтня 2018, 10:13

otruyennya2-800x410Згідно з останнім звітом про санітарно-епідемічну ситуацію в Черкаській області найвищі показники захворюваності на сальмонельоз зареєстровано в Уманському, Кам’янському районах, місті Умань, місті Черкаси, Канівському, Драбівському, Черкаському та Тальнівському районах.

Усього за 8 місяців поточного року на території Черкаської області зафіксовано 203 випадки захворювань на сальмонельоз. Серед хворих 30,1% становили діти віком до 17 років.

Черкаський обласний лабораторний центр повідомив, що впродовж 8 місяців 2018 року в області зареєстровано 120 988 випадків інфекційних захворювань.

«В структурі інфекційної захворюваності (без грипу та ГРІ) 55,8% становили гострі кишкові інфекції, яких зареєстровано 2234 випадки, з них дітей ― 1349 (60,4%). В структурі кишкових інфекцій переважали гастроентероколіти встановленої та невстановленої етіології, сальмонельоз, ротавірусна інфекція», ― зазначається у звіті Черкаського обласного лабораторного центру.

Довідково.

Сальмонельоз — інфекційне захворювання тварин, птахів та людей, яке спричинюють бактерії роду Salmonella. Інфекція передається фекально-оральним шляхом, характеризується переважним ураженням травної системи з розвитком діареї, інтоксикації та зневоднення організму, а іноді й сепсису і абсцесів у внутрішніх органах.

Профілактика сальмонельозу:

  • обов’язково ретельно мийте руки з милом перед приготуванням їжі та перед її вживанням;
  • використовуйте безпечну воду, не пийте з неперевірених джерел;
  • вживайте бутельовану воду або охолоджену кип’ячену воду;
  • використовуйте харчові продукти, оброблені з метою підвищення їх безпеки (наприклад, пастеризоване молоко);
  • мийте та обдавайте окропом фрукти та овочі, особливо, у разі споживання їх у сирому вигляді;
  • м'ясо та риба повинні пройти хорошу термічну обробку.

Нагадаємо, за результатами щомісячного моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції на Черкащині на 66,9% зросла захворюваність на хворобу Лайма.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати