сайт міста Умань 04744.info

top panarama
A+ A A-

В Умані збираються вирубати фундуковий сад заради будівництва багатоповерхівки

  • Середа, 18 липня 2018, 11:23

maxresdefault1-710x434-13693Фундуковий сад, який посадили науковці дендрологічного парку «Софіївка», опинився під загрозою вирубки. Землю під ним намагаються відсудити, аби збудувати там багатоповерхівку.

 

Під сокиру можуть пустити 142 сорти фундука та 160 власноруч виведених селекційних сортозразків, пише сайт 5.ua.

У 2006 році Міністерство оборони передало уманським науковцям 10 гектарів землі. На місці зарослого чагарниками пустиря співробітники «Софіївки» посадили науково-дослідний фундуковий сад. А вже через три роки одне з підприємств Міноборони подало позов із вимогою повернути землю.

Фундуковий сад в Умані є унікальним, адже тут зібрані всі сорти з усіх кліматичних зон світу. Це найбільша дослідна ділянка в Україні. На загрозу знищення саду відреагував народний депутат України Антон Яценко. На своїй сторінці у соцмережі Facebook він зазначив, що вирубування дослідної ділянки є неприпустимим.

«Вважаю, що вирубування цієї рослинності є недопустимим. Адже призведе до цілковитого знищення сформованого природного комплексу, в тому числі й до екологічної проблеми», ― написав Антон Яценко.

53

Народний депутат звернувся до Уманської міськради та Генеральної прокуратури України, аби вони вжили заходів задля уникнення незаконної вирубки сортів ліщини.

«Ми повинні зберегти наукову і природну цінність фундукового саду! Триматиму це питання під контролем!», ― наголосив Антон Яценко.

Loading...

Додати коментар

Логін

 

slogin.info

Реєстрація

Реєстрація Користувача
або Скасувати